iPhone aplikace

Posted: Srpen 25, 2009 in Apple, iPhone
Tak jsem se zase po dlouhé době dostal k psaní. Ačkoliv mělo být léto celkem ok, realita byla bohužel úplně jiná a já se vůbec nezastavil.

Poslední dobou se mne spousta kamarádů a známých ptá, co používám za aplikace na iPhone a Blackberry, tak jsem se rozhodl to pěkně shrnout do dvou článků. Dneska se mrkneme na iPhone, který se za ty dva roky vypracoval na platformu s největším množstvím aplikací a her. Někde jsem četl, že Apple schvaluje 8500 aplikací týdně, což je neuvěřitelné množství a osobně si vůbec nedokážu představit, jak to dělají a kolik lidí na tom musí pracovat.

S iPhone se hlavně bavím, ale občas použiji i aplikace které se hodí k cestování nebo organizaci různých osobních věcí. Konec řečí a jdeme na to.

Sociální sítě a internet :

Facebook – tady asi není třeba žádného komentáře. Povinnost pro všechny kdo propadli Facebooku.

Tweetie – výborný Twitter klient. Poměrně často ho aktualizují a přidávají různé nové funkce.

Newsstand – absolutně nejlepší RSS čtečka na iPhone. Podporuje synchronizaci s Google readerem a hromadu funkci na sdílení včetně Twitteru a mého oblíbeného Instapaperu na offline čtení.

IM+ – messenger s podporou všech možných protokolů od ICQ, MSN, Skype, Google talk, Facebook až po Jabber, Yahoo a dokonce i Twitter. Je možné, že Beejive je lepší, ale já už používám IM+ celkem dlouho a nějak jsem si na něj zvykl. Jinak od firmware 3.0 podporuje i push notifikaci. Telefonování přes Skype bohužel nepodporuje a je třeba nainstaloval přímo aplikaci od Skype.

Skype – asi netřeba komentáře.

Instapaper – výborná aplikace pro offline čtení. Stačí uložit článek, který čtete do speciálního bookmarku a pak pustit v Instapaperu synchronizaci. Veškerý text, a pokud chcete i obrázky se vám nahrají do iPhone a pak si můžete v klidu číst i bez přístupu k internetu. Je to skvělá věc třeba na čtení do letadla.

Wikipanion – asi nejlepší aplikace pro vyhledávání na Wikipedii.

Evernote – mutiplatformni aplikace na ukládání poznámek a dalších informací. Desktopová verze s možností synchronizace existuje pro každý operační systém.

Seznam TV – celkem povedeny program všech TV stanic.

IGN – skvělá aplikace pro mobilní přístup k IGN recenzím.

Ebay – oficiální Ebay iPhone aplikace. Povinnost pro každého s Ebay účtem.

Hry:

Real Racing – výborná závodní hra využívající pohybového senzoru k ovládání. Úžasná grafika a zpracování. Vynikající je možnost online závodění a synchronizace výsledků a celým světem. K absolutnímu zážitku doporučuji nový 3GS, protože s větším množstvím objektů na obrazovce občas starší 3G nestíhá.

Fast – arkádový letecký simulátor opět využívající pohybového senzoru.

Space Invaders Infinity Gene – super akční pecka a podle mne jedna z nejlepších her na iPhone vůbec. Pokud milujete sestřelování v řadách vyrovnaných emzáků tak neuděláte chybu.

Doom Ressurrection – nové pokračovaní Doomu vycházející z třetího dílu. Hra má poměrně omezené ovládání, ale z hlediska zpracování je to absolutní špička. Když už nic, tak je to vynikající technologické demo schopností iPhone.

Wolfenstein 3D – naprostá klasika v iPhone zpracování. Doporučuji všem fandům původního Wolfa.
Defender Chronicles – šíleně návyková Tower defense hra, která je bohužel v pozdějších úrovních velice obtížná.

Tiger Woods PGA Tour – asi nejlepší golfová hra na jakémkoliv handheldu, která využívá skvěle multi- touch ovládání iPhone.

Bejeweled 2 – iPhone verze klasického puzzle hry od Pop Capu.

Holdem – pokerová hra přímo od Apple.

Fotky a muzika :

Shazam – kdo by neznal tuto aplikaci? Doby kdy jsem automatickým rozpoznáváním muziky kolem sebe udivoval kamarád, jsou nenávratně pryč, protože dneska už je tato funkce podporována skoro každým telefonem, nicméně je to pořád jedna z mých nejpoužívanějších aplikací. Pokud chcete vědět, co za interpreta hraje zrovna ve vašem rádiu, je pro vás Shazam povinnost.
Ambiance – zajímavá aplikace, která nabízí několik stovek samplů různých uklidňujících zvuků pro relax. Všechny se dají stahovat přímo uvnitř Ambiance a zdarma. Není super si třeba během dlouhé cesty letadlem za oceán pustit šumění větru v korunách stromů?

Radio Box – jedna z mnoha aplikací pro přehrávání streamované muziky. Zatím se mi jeví jako nejstabilnější.

Cestování a GPS :

Dopplr – pokud máte účet na Dopplr cestovatelském serveru tak se vám takhle aplikace může hodit. Synchronizuje všechny vaše naplánované cesty do iPhone a když náhodou nevíte jakou zvolit restauraci nebo jestli je blízko vás nějaké zajímavé místo, tak vám aplikace sama poradí skrz informace, které jsou dostupné na Dopplr serveru od tisíců uživatelů. Samozřejmě sami můžete přes iPhone aktualizovat na server cokoliv zajímavého na co sami narazíte.

pUniverse – výborná aplikace pro všechny amatérské astronomy. Dokáže podle GPS lokalizovat vaši polohu a navigovat vás na obloze na jakýkoliv objekt k pozorování. Samozřejmostí je astronomický kalendář s časy k pozorování jednotlivých objektů a obrovskou databází všech planet, souhvězdí, mlhovin atd. Pokud máte doma hvězdářský dalekohled tak je tahle aplikace pro vás nepostradatelná.

Geocaching – nezbytné pro všechny milovníky této zajímavé hry. Na rozdíl od GPS třeba od Garminu využívá tahle aplikace přímo připojení na server geocaching.com a provádí v reálném čase aktualizaci cache kolem vás. Když dostane chuť najít nějakou skrýš, tak se prostě připojíte k internetu a iPhone pomoci GPS lokalizuje vaši polohu. Ze serveru vám pak přijde nabídka cache, které se nacházejí nejblíže k vaší poloze včetně všech informací, které s tím souvisí (obtížnost, komentáře ostatních uživatelů, vzdálenost od vás, poslední aktualizace od majitele atd.).
Trackthing – může se hodit, pokud jezdíte často na kole nebo běháte. Přes GPS vám zaznamenává všechny možné údaje včetně ujeté vzdálenosti, průměrné rychlosti, výškového rozlišení a GPS souřadnic.

Další zajímavé aplikace:

MoneyLog – pěkná aplikace pro sledování vašich finančních prostředků. Par funkcí jí sice chybí, ale všechno je nahrazeno velice jednoduchým ovládáním.

Shopping List – užitečné pokud chodíte často na nákupy. Pamatuje si všechny vaše předchozí záznamy, takže není nutné psát pokaždé všechny položky znovu, jen prostě vyberte z vámi vytvořeného seznamu.

Currencies – pokud často cestujete tak se Vám tahle utilitka bude hodit. Umožňuje konverzi snad do všech měn světa s každodenní aktualizací kurzu.

Deliveries – výborná aplikace pro sledování pohybu vašich zásilek. Podporuje snad všechny přepravní služby světa (používám nejčastěji UPS nebo Fedex ).

Stanza – asi nejlepší čtečka elektronických knih pro iPhone. K synchronizaci potřebuje desktopový klient.

iStat – pokud máte Maca a nainstalovaný iStat server tak můžete na dálku sledovat všechny důležité údaje o vašem počítači. iStat umožňuje i lokální info o vašem iPhone jako je Mac adresa, IP adresa nebo množství operační paměti pro chod vašich aplikací. Funkce na uvolnění paměti pak dokáže zastoupit samotné resetování iPhonu, které museli hlavně majitelé staršího iPhone 3G dělat poměrně často při spouštění některých náročnějších her.

Snap – užitečná aplikace na scanování vaší lokální sítě s informacemi o jednotlivých zařízeních včetně síťových služeb, které na nich momentálně fungují.

Remote – ovládáni iTunes na dálku.

Tak to by bylo pro dnešek všechno a příště se podíváme na moje oblíbené aplikace na BlackBerry.

Reklamy

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s