Moje Blackberry aplikace

Posted: Září 8, 2009 in Blackberry

Vedle iPhone používám také Blackberry BOLD a přestože je aplikací pro něj řádově mnohem méně, některé z nich jsou velice povedené. Blackberry (dále jen BB) je vůbec zajímavá platforma. Pokud jste někdy měli možnost aspoň chvilku používat BB na cestách tak mi určitě dáte za pravdu, že v dnešní době neexistuje lepší zařízení na mobilní email. Rychlost synchronizace a vůbec celého zařízení je takřka blesková a vůbec se nedivím, že se z BB stal standart ve firemní komunikaci. Asi nejdůležitějším faktorem u BB je vynikající úroveň zabezpečení, ale o tom by se dal napsat separátní článek a dneska se budeme věnovat něčemu jinému.

Do nedávna byl uživatel odkázán na stahování a nakupovaní aplikací přes různé specializované weby typu Handango a o komfortu App store z iPhone se mu mohlo jenom zdát. Naštěstí úspěch aplikací na iPhone a vůbec obrovský boom této platformy přinutil RIM ( firma stojící za BB ) přehodnotit svůj postoj a od tohoto roku mají uživatelé možnost využít velmi podobný ochod s aplikacemi s názvem Blackberry App World.

Prvních pár měsíců provázeli novou službu porodní problémy, ale od června tohoto roku už funguje spolehlivě. Výběr aplikací je samozřejmě řádově menší, nicméně celá služba funguje hodně podobným způsobem jako Apple App store.

V nabídce najdete žebříčky nejstahovanějších aplikací, screenshoty, recenze od uživatelů a celkem rychlé vyhledávání. Jak už jsem jednou napsal, množství aplikací se nedá samozřejmě srovnat s iPhone, ale paradoxně samotný Apple tak trochu BlackBerry pomáhá. V poslední době se totiž stává, že aplikace na iPhone vyjde ve stejnou dobu i na Blackberry.Důvod je naprosto stejný  jako je tomu ve světe herních konzolí.  Multiplatformní vývoj má prostě svoje výhody a to hlavně ekonomické.

Osobně používám na BB kromě emailu opravdu málo aplikací, ale proč se o některé zajímavé s Vámi nepodělit.

BeejiveIM – bezkonkurenčně nejlepší mobilní IM software. Podporuje snad všechny existující komunikační protokoly a na BB reaguje bleskově s tím, že na rozdíl od iPhone beží na pozadí a nepotřebuje push notifikaci.

Facebook – asi není třeba moc vysvětlovat. Jedná se o oficiální aplikaci od Facebooku, ktera je ovšem mnohem chudší než podobná aplikace třetí strany na iPhone. Každopádně k uploadu fotek a sdílení vašich zpráv naprosto dostačuje.

UberTwitter – naprosto bezkonkurenční Twitter client na BB. Dokáže všechno na co si jen vzpomenete.

Flickr – aplikace přímo od Flickru na uploadovaní vašich fotek přímo na vaše Flickr stránky.

Time Mobile – skvělá mobilní verze amerického časopisu Time. Mají výborné zpravodajství se spoustou fotek a videí optimalizovanych přímo na BB.

QuickPull – malá utilitka, která vám simuluje vytažení baterie a provede tak tvrdý reset.

Bloomberg Mobile – povinnost pro všechny investory na akciovém trhu. Pokud cestujete,tak máte pořád přehled o vašem portfoliu. Tato malá aplikace vám dokáže někdy ušetřit hromadu peněz.

Tetris – aby to nevypadalo divně, tak mám samozřejmě také jednu hru od mobilní divize EA. Více snad netřeba. Tetris zná každý.

Google BB suite – balíček nejužitečnějších Google aplikací jako je  Google maps, Reader, Google search, Gmail. Osobně bych tohle instaloval do BB automaticky. Na cestách využijete všechny.

Takže to je k aplikacím na mém Blackberry všechno. Jak jsem už jednou zmínil, tak na rozdíl od iPhone jich používám jen pár. Na druhou stranu se není čemu divit, vzhledem k zaměření celého zařízení hlavně na komunikaci a na business.
Reklamy

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s