Squareball – vítejte v retro ráji

Posted: Září 15, 2009 in iPhone, iPhone games

Squareball je opravdu hardcore. Squareball je těžce frustrující droga. Squareball je prostě úžasný.

Jsem si naprosto jistý, že po instalaci vás hned napadne zkontrolovat pro jistotu datum kalendáři. Že by bylo cestování časem opravdu možné? Se Squareball určitě! Tahle jednoduchá akční věc vás totiž okamžitě zavede na konec sedmdesátých let, do zlatého věku videoher a velice rychle vás přesvědčí, že hratelnost může fungovat i bez špičkové grafiky a zpracování. Jsem si jistý, že většina mladších hráčů pamatujících si maximálně Playstation, Squareball rychle odsoudí, ale pro nás retro pamětníky je to něco jako malé pohlazení.

Squareball má velice jednoduchý princip. Je to jakési spojení Pongu, překážkové dráhy a do strany scrolující platformovky. Pokud vám to zní šíleně, tak určitě doporučuji se mrknout na YouTube video pod článkem. Hru ovládáte jedním prstem, kterým posouváte obrazovku doleva nebo doprava a snažíte se dopravit pohybující se tečku na konec každé úrovně. Problém je v tom, že okraje obrazovky mají občas chybějící zdi, od kterých se může tečka odrazit. Kontakt s každým takovým místem znamená okamžitou ztrátu jednoho života a musíte začínat od začátku nebo od checkpointu uprostřed každé úrovně. K dokončení potřebujete posbírat několik zelených čtverečků, které se nacházejí různě po celé úrovni a pokud to zvládnete, tak i několik barevných bonusových. Zní to jednoduše, nicméně se zatím skrývá doslova pekelná obtížnost. Prvních pár úrovní je celkem v pohodě, ale od páté to teprve začne. Mám za sebou něco přes deset hodin hraní a nedostal jsem se zatím přes šestou úroveň.

A dostáváme se k tomu nejzajímavějšímu. Osobně mě nejvíce zaujala naprosto „šílená grafika“ z konce sedmdesátých let a doslova boží retro soundtrack. Chápu, že v dnešní době si spousta lidí bude klepat na čelo a ptát se, co hulím za hustej matroš. Na druhou stranu jsem si jistý, že ti z nás, kteří pamatují Atari 2600 alias VCS budou mít pochopení pro moje nadšení.

Zkrátka a dobře, pokud máte iPhone, tak určitě doporučuji tuhle šílenost vyzkoušet. V tomto případě určitě platí, že pekelná obtížnost znamená také pekelnou zábavu. Ne nadarmo se zatím mluví o Squareball, jako o nejlepší hře tohoto roku pro iPhone.

Reklamy

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s